Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-04-04

Światowy Dzień Książki Dziecięcej w MBP

Światowy Dzień Książki Dziecięcej już za nami. 1 kwietnia Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim świętował ten dzień z przedszkolakami z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola Językowego ,,Wyspa Szkrabów” im. św. Filipa Neri; przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola ,,Promyczek” oraz uczniami z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ojca Pio.

Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest od 1967 r. dnia 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku inny kraj, zrzeszony w IBBY – Międzynarodowej Izbie ds. Książek dla Młodych jest odpowiedzialny za przygotowanie w/w święta. Polska była gospodarzem w 1980 r. W tym roku natomiast rolę tę przejęła Brazylia.

W tomaszowskiej bibliotece spotkanie z książkami dziecięcymi rozpoczęliśmy od przeczytania jednej z baśni autorstwa H. Ch. Andersena zatytułowanej ,,Krzesiwo”. Następnie dzieci świetnie się bawiły przy bajkowych kalamburach, przedstawiając za pomocą gestów tytuł bajki dla najmłodszych, który wcześniej wylosowały. Poza tym widownia doskonale dała sobie radę w odgadywaniu takich utworów jak: ,,Kot w butach”; ,,Czerwony kapturek”; ,,Dzielny ołowiany żołnierzyk” itd. W dalszej kolejności były zadania drużynowe takie jak: łączenie w pary postaci z tej samej bajki. Na zakończenie mali czytelnicy wspólnie kolorowali ilustracje przedstawiające różne baśnie autorstwa duńskiego pisarza, wysłuchując przy tym audiobooka pt: ,,Brzydkie kaczątko”.

W trakcie wspólnej zabawy w książnicy dzieci chętnie wymieniały swoje ulubione bajki i dzieliły się wiedzą ze znajomości baśni H. Ch. Andersena. Na pamiątkę uczestnicy zajęć otrzymali zakładki do swoich dziecięcych książeczek.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij